Burgemeester Schuman (Lein)

Officiële naam: Lein Schuman
Waarnemend burgemeester van Houten tussen half augustus 1969 en 3 november 1969
Geboren: 14 april 1904 te Koudekerke
Gestorven: 1 maart 1987 te Gouda

Burgemeester Lein Schuman (ARP) was in het najaar van 1969 waarnemend burgemeester van Houten. Hij verving burgemeester Pistorius tijdens ziekteverlof.

In oktober 1969 opende hij het nieuwe gebouw van de Raiffeisenbank aan het Plein.

Schuman was eerder tussen 1936 en 1969 (met een kleine onderbreking) burgemeester van Lopik geweest. Tijdens de Tweede Wereldoorlog bleef hij lang burgemeester. Maar omdat hij op de hoogte was van een overval, moest hij onderduiken. Hij verbleef op vier adressen, terwijl het gemeentebestuur op de hoogte was.